Důležité informace

Musí dítě spát?

Většina dětí v době odpoledního odpočinku usíná, děti v tomto věku po dopoledních činnostech potřebují spánek, aby načerpaly novou energii.

Zbývající skupinku tvoří ty děti, které občas vlivem okolností, např. přemíry dojmů, osobního rozpoložení či přetažení, neusnou. Spát děti nemusí. Odpočinek však je pro děti důležitý, stačí jim chvíli si lehnout a poslechnout si pohádku.

Pro děti "nespavce" i pro děti, které se probudí dříve než ostatní, je k dispozici volná třída, kde si děti mohou hrát.

Vedeme děti k ohleduplnosti k ostatním, proto jsou jim nabízeny klidné hry.

Co potřebuje dítě s sebou

Dítě potřebuje pohodlné oblečení, ve kterém si může hrát, cvičit, tančit, malovat. Potřebuje také bačkůrky s protiskluzovou podrážkou (z důvodu bezpečnosti), nevhodné jsou hlavně pantofle (není zpevněný kotník).

Hrneček na pití, svůj vlastní, který zná a z kterého bude ve školce pít. (alespoň si tak děti nepijí vzájemně z hrnečků).

Na pobyt venku by děti měly mít také pohodlné oblečení podle počasí. Děti se mohou během hry zašpinit - volte proto oblečení k tomuto účelu. Děti, které u nás budou spát, potřebují pyžamo. Pokud má dítě svou oblíbenou hračku, může si jí vzít sebou.

Všechny děti by měly mít v šatně náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláčky nebo punčocháče) pro případ malé "nehody". Pokud používají plenky, vezměte sebou.

Náhradní oblečení a popřípadě plenky, můžete umístit do "vlastního batůžku" (děti si oblečení nezamění, ale hlavně mají ve školce něco svého z domova!)